Duyumsal Kolajlar - limited edition

Tüm kolajlar sadece 10 tane sınırlı sayıda basılmıştır. Orijinal ve limited edition sertifikasıyla beraber gönderilir. 

Sipariş ve fiyat bilgisi için ana menüdeki İLETİŞİM bölümünden yazabilirsiniz.

Transparent.PNG

Nedir?

İster dekoratif amaçlı ister "duyumsal meditasyon" yapmak üzere kullanabilecek olan dijital kolajlar.

Nasıl yapılır?

Doğaya ait el değmemiş mekanlarda, pop elementleri doğaya yerleştirerek fotoğraflandıktan sonra, dijital ortamda bu fotoğraflar bir araya getirilerek, "hayaletsel" ve "çok katmanlı" görsel tablolar ortaya çıkar.

Meditasyonda bu kolajları nasıl kullanabilirim?

Bir Osho meditasyonu olan duyumsal meditasyonu için kolajınızın önüne bir tea light mum yerleştirdikten sonra, gözlerini regülarizasyon için bulunduğunuz mekanda serbestçe dolaştırın. Bakışlarınız ve göz kapaklarınız rahat olsun. Gözleriniz bulunduğunuz mekanda herhangi bir şeye takıldığında, ilgilerini çektikleri nesne ya da ışık oyunlarında gözlerinizi dinlendirin, kısa bir süre bu anı deneyimleyin. Baktığınız şeyde ne dikkatinizi çekiyor sizce? Bedeninizde nasıl duyumsal bir yansıma yapıyor?

Daha sonra kolajınıza aynı yumuşak bakışlarla bakın. Belki bir parçasına, belki tüm kolaja... Hangi detayları görüyorsunuz? Işıklar, gölgeler, baktığınız nesnelerin şekillerinde size iyi hissettiren ne? Gözleriniz en çok hangi etkiye çekiliyorsa, aldığınız nefesle bu "imajı" içeriye, bedeninize davet edin.

Gözlerinizi kapatın ve seçtiğiniz imajı ya da bu imajın bir parçasını bedeninizde istediğiniz bir alana yerleştirin. Dikkatiniz imaj ve bedeninizde kalırken, izin verin. Sadece izin verin: imajın, bedeninize yerleşmesine ve "duyumsal bir aktivasyon" gerçekleştirmesine tanıklık edin: imaj büyüyor mu, başka alanları etkilemeye başlıyor mu yoksa imaj bulunduğu bölgeden daha derine mi iniyor? İmajın renkleri bedeninize nasıl bir his yaratıyor? İmajın, sadece sizin için çalışmasına -bir şey yapmadan- izin verseydiniz, nasıl bir genişleme hissi doğururdu bu durum?